Eğitim Anlayışımız

Elçin Tün Koleji’nin Eğitim Anlayışı Nedir ?

...

    Elçin Tün Koleji, İzmir’in hiçbir yerinde göremeyeceğiniz, çocuklarınızın severek ve güvenle eğitim alabilecekleri, yetenekleri doğrultusunda yönlendirildiği bir eğitim anlayışına sahiptir. Eğitim alanında yeni fakat özel öğretim bünyesinde denediğimiz yöntemleri okula taşıyoruz. Bu anlamda okul ve kursu bir araya getiriyoruz. Haftanın 6 günü süren eğitim hayatında çocuklar ekstra etüt merkezine gitmek zorunda kalmayacak. Bu kolej Elçin Tün Dershane sistemini okulun içine taşıyor.


Elçin Tün Koleji’ni Eğitim Kurumları Arasında Farklı Kılan Noktalar Var Mıdır ?

...

    Öğrencilerimizi okulumuza sınav ve mülakat ile seçiyoruz. Mülakat Sistemi sayesinde okula kabul edilen öğrencilerin Fen, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Dil alanındaki beceri ve yetenekleri çeşitli testlere tabi tutuklarak öğrenciler uygun bölümlere yerleştiriliyor. Böylece doğru yönlendirilmiş öğrenci hedefine daha kolay ve yıpranmadan ulaşmış oluyor. Okulumuz Tübitak destekli Ar-Ge okuludur. Teoriyi pratik ile şekillendiren bireyleri akademik hayata hazırlıyoruz. Ayrıca okulumuzda sınıfların duvar yerine cam olması, Elçin Tün Kolejini diğer okullardan ayırıyor. Klasik okul çizgilerinin dışına çıkan kolejimizde, öğrenciler ses geçirmeyen cam duvarlar içerisinde eğitim görecekler.


Okulumuzun Eğitim İçeriği Nasıldır ?

...

    Her öğrencinin öğrenme şekli farklıdır. Bu nedenle birey odaklı eğitim anlayışını benşmsemekteyiz. Kolejimizde Üniversite sistemini liseye taşıyoruz. Sınav haftası boyunca yeni ders içeriği yerine konu tekrarı ve soru çözümüyle gençlerin bilgileri daha net kavramasını sağlayacağız. Her hafta yapılacak deneme sınavları ve eksik odaklı çalışmalar öğrenciyi bir adım ileri taşıyacaktır. Kolejimizde eğitim alan her öğrencinin bir hesabı olacak. Sorumlu olduğu tüm derslere katılım zorunlu olup anlamadığı noktaları online ders platformu üzerinden de çalışabilecek. Derslerin kalıcı bir şekilde öğrenilmesi adına gönüllü öğrencilerin bizzat katılımıyla kısa filmler, deney videoları, edebi piyesler hazırlanacak.


Eğitim ve Öğretim Sürecinde Haftanın 6 Günü Derslerin Devam Etmesi Öğrenci Açısından Yorgunluk ve Devamlılığında Motivasyon Kaybına Sebep Olur Mu?

...

    Eğitim sistemimizde öğrenilen bilgilerin her zaman hatırlanabilir olmasını isteriz. Bu nedenle yoğun fakat öğrencileri bunaltmayacak bir sistem geliştirdik. Eğitim sistemimiz 4 dönemden oluşuyor. Öğrencinin dinamiğini yüksek tutmak için planlanan 4 dönemlik sistem, her dönemin sonunda kısa tatillerin yapılmasına olanak sağlanacak.


Bu Okulda Öğrencinin Üniversite Başarısı İçin Ne Vaat Edilir ?

...

    Öğrencilerin her hafta olacakları deneme sınavları eksik konuların belirlenmesine, ek dersler ile konuların tamamlanmasına olanak sağlayacak. Sınav başarı grafiklerinin öğrenci ve veli ile eş zamanlı paylaşılması, zaman kaybetmeden öğrenciyi ileriye taşımaya yardımcı olacak. Ayrıca konuların erken dönemde bitirilmesi ve son sınıfta öğrencilerin tüm lise konularını tekrar edecek olmaları, üniversiteye giriş sınavında büyük avantaj sağlayacak.